Home » Uncategorized » Zdrowo i smacznie

Zdrowo i smacznie

Publicznym Gimnazjum w Kosowie Lackim dużą uwagę zwraca przywiązuje się do zdrowego stylu życia. Uczniowie uprawiają sport i zwracają uwagę na to co jedzą.

Dzięki zapobiegliwości jednego z  nauczycieli – Tadeusza Gąsiorowskiego – można powiedzieć, że gimnazjum w Kosowie jest „jabłkowe”. Jabłka bowiem – bezpłatnie dostarczone w ogromnej ilości (20 ton) do szkoły – stały się głównym punktem uczniowskiego menu. Serwowane są w różnej postaci – surowe, zapiekane z cynamonem, suszone. Dzieci chętnie po nie sięgają   i są dla nich znakomitym zamiennikiem batonów, chipsów i czekoladek. Wkrótce do owocowego jadłospisu dołączone zostaną  również smaczne warzywa. Szkoła kontynuuje zatem  tradycje dawnych „gymnasionów” zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele zdrowy duch”.