Home » Uncategorized » Gimnazjum w Kosowie Lackim włącza się w akcję „NIE ! dla wypalania traw”

Gimnazjum w Kosowie Lackim włącza się w akcję „NIE ! dla wypalania traw”

W tym roku, po raz kolejny, Publiczne Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim, odpowiadając na apel mazowieckiej straży pożarnej, włączyło się w akcję uświadamiającą młodzież jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą wypalanie traw.

W szkole są uczniowie z 24 miejscowości znajdujących się na terenie gminy. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że młodzież zdobytą wiedzą podzielą się w swoim środowisku. Szczególnie ważną  rolę  w propagowaniu akcji odegrali pracownicy  świetlicy szkolnej, którzy  każdego dnia mają możliwość w atrakcyjny sposób, poza systemem klasowo – lekcyjnym, prowadzić zajęcia  profilaktyczne. Wychowawcy razem  z młodzieżą przygotowali gazetkę, którą wyeksponowano na głównym holu. Na tablicy ogłoszeń umieszczono plakaty informacyjne, przeprowadzono również pogadanki na temat zagrożeń związanych z wypalaniem traw.