Home » Drużyna Harcerska

Kurs Młodej Kadry

Życzenia świąteczne

Harcerze podczas Wigilii Samorządowej

Drużyna Harcerska podczas obchodów Dnia Patrona – 12.09.2016r.

Harcerze podczas uroczystości patriotyczno-religijnych w Treblince- 03 września 2016 roku.

Przyrzeczenie harcerskie

Festiwal Piosenki Harcerskiej

I miejsce dla 41 DSH im. Aleksandra Kamińskiego „ Kamyki” w FESTIWALU KULTURY HARCERSKIEJ „NASZE ŚPIEWOGRANIE”  w Sokołowie Podlaskim.

II miejsce  dla duetu w składzie Karolina Mazurkiewicz i Klaudia Ormińska.

GRATULUJEMY

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

3 Maja obchodzimy 225. rocznicę uchwalenia polskiej Konstytucji.  Była to pierwsza Konstytucja  w Europie i druga na świecie. Z tej okazji została odprawiona w kościele parafialnym uroczysta Msza Św. Wzięli w niej udział poczty sztandarowe szkół z Kosowa Lackiego, harcerze z 41 Drużyny Starszoharcerskiej, kombatanci i zastępy ochotniczej straży pożarnej.

2 Maja-Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został  ustanowiony  w 2004 roku. Od tego czasu, wszyscy Polacy  2 maja oddają  cześć  biało-czerwonemu symbolowi Polski.

1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – to jedno z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny jest okres Powstania Antykomunistycznego w latach 1944-1956.  Harcerze wzięli udział w głównych uroczystościach upamiętniających ten dzień. Brali  udział we Mszy Św. oraz pełnili wartę przy pomniku.

Warta przy grobie Pana Jezusa

Jak co roku  co roku w Wielką Sobotę pełnimy wartę przy grobie Pana Jezusa.

WIGILIA SAMORZĄDOWA

Betlejemskie Światełko Pokoju

Niech nas prowadzi światło, wskazuje drogę do pełnego poznania świata, a w nim do bycia z drugim człowiekiem. Niech żyje w nas światło, które uzmysławia nam, jaki jest nasz cel. Niech rozbłyśnie światło, by nam towarzyszyć i dodawać odwagi w codzienności. My, harcerki i harcerze z 41 DH im. Aleksandra Kamińskiego „KAMYKA” czujemy się cząstką tego świata.

Drużynowa

Małgorzata Wojtczuk

1 listopada harcerze z 41 Drużyny Harcerskiej działającej przy Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego pełnili wartę przy grobie nieznanego żołnierza.

Harcerze 41 Drużyny Harcerskiej im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyka” podczas Święta Szkoły

41 Drużyna Harcerska podczas uroczystości patriotyczno-religijnych odbywających się w Treblince 5 września 2015r.

Jesteśmy już pełnoprawnymi członkami ZHP!

Uroczyste złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego odbyło się 16.06.2015 r. w obecności pani dyrektor Publicznego Gimnazjum Elżbiety Radomskiej, druhny  Hanny Ratyńskiej i druha Jana Pawlickiego. Otuchy w czasie tej wyjątkowej dla nas chwili dodawała nam zaprzyjaźniona gromada zuchowa ”BIEDRONECZKI”.

Dh. Małgorzata Wojtczuk

FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ

W środę 13.05.2015r. harcerze z 41 DSH im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim pod opieką druhny phm. Małgorzaty Wojtczuk uczestniczyli w FESTIWALU PIOSENKI HARCERSKIEJ w Sokołowie Podlaskim. • Izabella Ratyńska zdobyła I miejsce w grupie solistów. • Izabella Ratyńska, Eliza Niemiec, Karolina Wrzosek, Wiktoria Oleszczuk i Mateusz Rytel zdobyli II miejsce  drużynowo.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja

3-go Maja 2015 roku 41 Drużyna Harcerska wzięła udział w uroczystych obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pielgrzymka Harcerska z Sokołowa Podlaskiego do Miedzny

W piątek 24.04.2015r. harcerze z 41 DSH im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim pod opieką druhny phm. Małgorzaty Wojtczuk uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Miedznie. Pielgrzymka corocznie odbywa się w ramach wychowania duchowego z okazji dnia św. Jerzego – patrona rycerzy oraz skautingu. W tym roku miała szczególny charakter ze względu na obchodzony jubileusz stulecia sokołowskiego harcerstwa.

100-LECIE SOKOŁOWSKIEGO HARCERSTWA

Warta przy grobie Pana Jezusa

Dzień Myśli Braterskiej

KOMINEK NA KURSIE MŁODEJ KADRY W dniach 22.01-24.01.2015r. odbył się KURS MŁODEJ KADRY zorganizowany przez Hufiec ZHP Sokołów Podlaski. W kursie tym z naszej drużyny uczestniczyło dwoje harcerzy: Wiktoria Oleszczuk i Mateusz Rytel. Harcerze uzyskali PATENT ZASTĘPOWEGO.

HARCERZE Z 41 DSH im. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO

Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI