Aktualności

Poniedziałkowe lekcje w gminnych szkołach odwołane

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, utrzymujące się od soboty na drogach w naszym regionie, wójt gminy oraz burmistrz podjęli decyzję o odwołaniu poniedziałkowych zajęć lekcyjnych w szkołach prowadzonych przez ww. gminy.Ze względu na istniejące jeszcze miejscami oblodzenia, jutro tj. w poniedziałek 03.04.2017 wszystkie lekcje w szkołach są odwołane. Dotyczy to wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum – informuje Burmistrz i dodaje, że czynne będzie przedszkole oraz świetlice szkolne dla zapewnienia opieki nad dziećmi, które nie mogą zostać w domach.Jak zaznaczają włodarze, bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.

29 lipca ŚWIATOWY DZIEŃ TYGRYSAChoć naprawdę trudno pogodzić się z tą myślą, to jednak naukowcy nie pozostawiają nam złudzeń: tygrysy znikają w zastraszającym tempie i są gatunkiem właściwie skazanym na całkowite wyginięcie w ciągu najbliższych kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu lat. Jak podaje World Wide Fund for Nature, „populacja tygrysów spadła od początku XX-go wieku o około 95%. W ciągu ostatnich 70 lat wyginęły trzy (balijski, jawajski i kaspijski) spośród ośmiu podgatunków tygrysa, zaś pozostałym może grozić ten sam los, bo na wolności pozostaje już jedynie 3200 osobników”. Winny, jak zwykle w takich sytuacjach, jest człowiek. Tak błyskawiczne znikanie tygrysów, jest wyłączną odpowiedzialnością naszego gatunku. Jak podaje WWF w latach 1940-1980 zwierzęta te masowo traciły naturalne siedliska – głównie za sprawą gwałtownego rozlewania się miast i zagarniania pod ich rozbudowę terenów, na których tradycyjnie bytowały tygrysy. Dodatkowym ciosem dla populacji tych wielkich, majestatycznych kotów było i wciąż jest kłusownictwo – problem nierozwiązany od dziesięcioleci.

error page

error page

Gospeliada 2017

15 marca w auli Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbył się siódmy konkurs piosenki gospel w języku angielskim. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowała Ewelina Krzymowska – uczennica klasy Ib. (więcej…)

Konkurs strażacki

15 marca  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie strażackim,

(więcej…)

8 marca – Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 mara od 1910 roku. Pozdrowienia dla mojej kochanej kotki Miraczin 😉

Zawody w siatkówkę dziewcząt

28 lutego w naszej szkole dobyły się zawody w siatkówkę dziewcząt (więcej…)

Zajęcia wychowania fizycznego dziewcząt z klasy IIa i IIb

 

Dziewczęta z klasy IIa i IIb wszystkie ćwiczenia i figury wykonywały pod bacznym okiem pani I.Wyszomierskiej. (więcej…)

1 marca – Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych, którzy tworzyli niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski, (więcej…)

Kurs Młodej Kadry

Od 10 do 12 lutego harcerze z 41. Drużyny Harcerskiej działającej przy Publicznym Gimnazjum      w Kosowie Lackim (więcej…)

Strona 1 z 2212345...1020...Ostatnia »