Home » Uncategorized » Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

22 kwietnia,  obchodzony jest Dzień Ziemi, który nazywany jest Międzynarodowym lub Światowym Dniem Ziemi. Jest to dzień, w którym promowane są postawy ekologiczne w społeczeństwie. Prezentacja pomysłów ekologicznych jak co roku odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. Krótkie występy przygotowali przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Oprócz dzieci i młodzieży na widowni  prezentowanym promocjom ekologicznym przyglądali się; pan Burmistrz, pani Dyrektor Gimnazjum, pan Dmowski, który w naszej gminie zajmuje się ochroną środowiska. Młodzi ekolodzy otrzymali od pana Burmistrza pamiątkowe dyplomy.

W tym dniu na górnym holu w szkole młodzież z Samorządu Uczniowskiego wykonała wystawę plakatów ekologicznych.