Home » Uncategorized » Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017 uczniowie gimnazjum rozpoczęli od udziału we Mszy Św. odprawionej w kościele parafialnym w Kosowie Lackim.

Po Mszy Św. młodzież  razem z nauczycielami udała się do szkoły. Na początku spotkania został wprowadzony Poczet Sztandarowy i odśpiewany Hymn Państwowy. Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych. Kilka słów skierowała do uczniów klas pierwszych, przedstawiła w skrócie sylwetkę naszego patrona Aleksandra Kamińskiego, po czym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami.  Głos zabrała również pani kierownik świetlicy i pedagog szkolny-p. Anna Maliszewska, która przedstawiła uczniom nazwiska wychowawców świetlicy oraz zasady korzystania ze świetlicy szkolnej. Po zebraniu ogólnym uczniowie udali się do swoich klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.