Home » Uncategorized » Konkurs Recytatorski im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Konkurs Recytatorski im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

16 listopada w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje IX Powiatowego Konkursu im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Zadaniem uczestników było nauczenie się na pamięć jednego z wierszy znakomitego poety K. I. Gałczyńskiego.

W konkursie  udział brało 7 uczniów z klas pierwszych. Mimo małej konkurencji komisja konkursowa          w składzie: p. E. Witkowska i p. M. Zakrzewska, miała trudne zadanie. Jury prało pod uwagę znajomość tekstu, wyrazistość, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne.  Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowali się: Izabela Wróblewska, Karolina Ajdys i Jakub Brzozowski.

Finał konkursu  odbył się 22 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim.  Wzięło w nim udział 19 osób. Poziom recytacji był wyrównany, a komisja miała bardzo ciężkie zadanie. Niestety naszym uczniom nie udało się zająć miejsca na podium. Jednak serdecznie wszystkim gratulujemy!!!