Home » Uncategorized » Finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Spotkanie z Biblią” dla uczniów gimnazjów.

Do finałowych zmagań przystąpiło 66 osób z 47 szkół. Byli to zwycięzcy w etapów szkolnych, do których zgłosiło się ogółem 2386 uczestników.

W tym roku gimnazjaliści wykazali się znajomością  treści Ewangelii według św. Marka i Księgi Jonasza. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Nauki i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie,  Publiczne Gimnazjum Gminne im. Jana Pawła II w Glinniku. Honorowy patronat nad konkursem sprawował  ks. bp Tadeusz Pikus, Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie z delegatura w Siedlcach, Podlaskie Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Gmina Brańsk, oraz Instytut Teologii i Katechetyki KUL im. Jana Pawła II  w Lublinie. Konkurs objęty był również patronatem  medialnym przez: „Niedzielę Podlaską”, „Katolickie Radio Podlasie” i portal „Podlasie 24.pl”.

Tegoroczny finał składał się z egzaminu testowego z wiedzy biblijnej oraz integracyjnej pracy twórczej w grupach, polegającej na grze: „Sześćdziesiątka biblijna”. Uczestnicy musieli także  sporządzić plakat promujący Boże Miłosierdzie. Po sprawdzeniu testu komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Szpakowska, Ewa Skorupska, Lucyna Porowska, Anna Kiełsa i Anna Chmiel przyznała  pierwsze miejsce: Marii Wróblewskiej z Bielska Podlaskiego, drugie miejsca: Urszuli Boleście z Augustowa, dwa trzecie miejsca : Milenie Komudzie z Łochowa i Martynie Zarembie z Dziadkowic, czwarte miejsce Natalii Malinowskiej z Oleksina, a piąte Klaudii Ormińskiej z Kosowa Lackiego. Wyróżnienie otrzymali zaś: Bartłomiej Klimek z Ostrówka, Patrycja Zadrożna ze Stoczka Węgrowskiego oraz Karolina Maliszewska i Szymon Roszkowski z Glinika.

Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.