Home » Uncategorized » Dzień Patrona

Dzień Patrona

12 września 2016 roku w naszej szkole już po raz 12 obchodziliśmy dzień patrona. Jest to coroczna impreza, którą obchodzimy od dnia nadania imienia A. Kamińskiego naszemu gimnazjum, czyli od 12 września 2003 roku. W ten sposób upamiętniamy Kamyka, jednocześnie przybliżając naszym uczniom jego sylwetkę.

Tegoroczne święto przygotowali harcerze z pomocą swoich nie mundurowych kolegów pod opieką pań M. Wojtczuk            i W. Kopani. Przedstawili oni kilka harcerskich piosenek oraz  zaprezentowali ważne fakty z życia A. Kamińskiego.

Drugą częścią tegorocznego Dnia Patrona był quiz wiedzy o Aleksandrze Kamińskim. Trzyosobowe drużyny                        z poszczególnych klas musiały odpowiedzieć na  5 pytań, które dotyczyły szkoły i jej patrona.  Konkurs po dogrywce wygrała klasa IIa, drugie miejsce przypadło klasie IIb, a na trzecim miejscy uplasowała się klasa IIIb.