Home » Uncategorized » Dzień Dziecka w Gimnazjum

Dzień Dziecka w Gimnazjum

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod  Apelem sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym.

Z okazji Dnia Dziecka w naszym gimnazjum odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Droga do piekła”. Spektakl został wyreżyserowany przez panią M. Zakrzewską. W rolę aktorów wcielili się uczniowie z kółka teatralnego SZPILKA. Sztuka została wzbogacona o prezentację multimedialną przygotowaną przez panią M. Denisiuk-Świstek.  Na widowni zasiedli goście zaproszeni; pan Burmistrz Jan Słomiak, panie A. Milik i M. Witkowska – pracownice SANEPIDU w Sokołowie Podlaskim, dyrektor Gimnazjum pani E. Radomska, nauczyciele, młodzież i pracownicy niepedagogiczni.

Po spektaklu uczniowie z klas drugich pod pieką pań: I. Wyszomierskiej, E. Augustyniak i B. Gawłowskiej, zaprezentowali wyniki swojej  pracy nad projektami uczniowskim Wszystkie trzy projekty były o tematyce zdrowotnej, zachęcały do zdrowego odżywiania się, przestrzegania diety i zażywania ruchu. Jeden z projektów nawiązywał również do tematyki światowego Dnia Zdrowia, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”. Młodzież zaproponowała zmierzenie poziomu glukozy we krwi glukometrem paskowym.

Uczniowie przygotowali również bardzo zdrowe sałatki. Na ich degustacje zaprosili wszystkich zgromadzonych.

18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka nawiązano również do roku Henryka Sienkiewicza. Pani dyrektor Radomska wręczyła nagrodę uczennicy klasy IIb – Mai Dobrowolskiej za zajęcie I miejsca w międzygminnym konkursie dotyczącym twórczości Sienkiewicza. Maja wykonała portret Kmicica. Następnie uczniowie przedstawili dorobek pisarza. było to dość nie typowe ponieważ prezentacja odbyła się w języku niemieckim i języku angielskim. Nad poprawnością merytoryczną i gramatyczną czuwały panie J. Połok- nauczycielka języka angielskiego i A. Adamowicz-Saplitabaka- nauczycielka języka niemieckiego.