Home » Uncategorized » Apel z okazji Świąt Wielkanocnych.

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych.

W Wielką Środę (1 kwietnia) uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim wprowadzili społeczność szkolną w wielkanocny nastrój. W ramach uczniowskich projektów edukacyjnych przygotowali i przedstawili inscenizację dotyczącą męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

Przedstawienie wzbogaciła prezentacja multimedialna, która dzięki zawartym  myślom, wzbudziła mnóstwo refleksji nad sensem i jakością życia.

Całość uświetniła dekoracja wykonana przez  młodzież. Przygotowano tradycyjne przepisy na potrawy świąteczne. Na stolikach znalazły się : „święconka” oraz samodzielnie upieczone baby  i mazurki wielkanocne.

Uczniowie złożyli życzenia świąteczne i obdarowali pracowników szkoły, własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dyrektor  szkoły  Elżbieta Radomska podziękowała nauczycielom: Teresie Maliszewskiej, Agnieszce Winnickiej oraz ks. Jarosławowi  Wojasińskiemu za przygotowanie   z młodzieżą pięknego  spektaklu  i złożyła   na nadchodzące święta  serdeczne życzenia wszystkim zgromadzonym  i  ich  rodzinom.